Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Öğrencileri Strüktürlerini Sergilediler

İlk Studyo Deneyimi

Yıldız Teknik Üniversitesi 1. sınıf Mimarlık öğrencileri; Yapı Endüstri Merkezinde ” İlk Studyo Deneyimi” adı altında,  kendi yaptıkları strüktürleri sergilediler. Öğrencilerden istenilen ortak içerik; görme, gördüğünü soyutlama, soyutladığını yeniden kurma, geometri/örüntü/doku ve 1:1 ölçekte strüktürü kurma gibi bir dizi görev idi.

Öğrencilerin izledikleri yöntemin genelinde;  karton kullanıldı. Strüktürün son haline ulaşana dek karton kağıtlar ile denemeler yaparak strüktürün son haline ulaşan öğrenciler, gerçekten çok güzel çalışmalar ile beğeni topladılar.  Öğrenci çalışmalarını yakınen takip ettiğim şu sıralarda; Uluslararası Kıbrıs Üniversitesinin ardından , Yıldız Teknik Üniversitesinin de böyle bir çalışma yürütmesi beni çok sevindirdi. Öğrencilerin direk olarak 1:1 ölçekte strüktürleri geliştirmesi, kişisel gelişimleri açısından oldukça olumlu bir eğitim süreci doğurduğu fikrini güçlendiriyor.

Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Öğrencileri

Copyscape DMCA Copyright Detector korumasi altindadir

Yazar: Aytaç Engin

Ben, blog sahibi ve yazarı Aytaç Engin. 1985 Rize/Çayeli doğumluyum. Ayrıca, Profesyonel olarak internet ile ilgileniyor, araştırıyor, öğreniyor ve öğrendiklerimi sizlerle paylaşıyorum.

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar


*