Zed Teknoloji Devir İşlemleri Tamamlandı

VPS

2008 yılının 8 ci ayında açmış olduğum Zed Teknoloji İnternet Hizmetleri adlı internet firmamı bugün itibari ile yeni sahiplerine devretmiş bulunuyorum. Şirketi devretme nedenime gelecek olur isek bir çok neden sayabiliriz. Ama bu nedenler kesinlikle olumsuz nedenler değil. Öncelikle bir İç Mimar olarak mesleğime daha yoğunlaşmam gerektiğini düşünüyordum ve bunu artık düşünceden çıkardım ve gerçeğe dönüştürdüm. Yurtdışına yerleşme planlarımda yok değil. Zed Teknoloji her geçen gün kar eden bir şirket ve müşteri potansiyeli oldukça yüksek. Devir işlemini gerçekleştirdiğim kişi oldukça yüksek kazançlar sağlayabilecek bir iş sahibi oldu diyebilirim. Ben bu aşamada internetten kopmayı düşünmüyor ve danışmanlığını yaptığım bir çok kurumsal firma ile yoluma devam ederken, mesleğim olan İç Mimarlık üzerine yoğunlaşacağım.

Benden hizmet almış ve almaya devam eden tüm müşterilerim kesinlikle kaygılanmasınlar. Telefonum 24 saat açık ve sorun yaşayan herkes bana ulaşabilir. Sorun yaşayacağınız bir durum da esasen yok. Zed Teknoloji kaldığı yerden aynı kaliteli hizmetini sizlere vermeye devam edecektir. Radore Telekom ile anlaşması olan Zed Teknoloji ‘nin tüm anlaşmaları sabittir ve devam etmektedir. 2008 yılında doğru tercih ile seçtiğim veri merkezi olan Radore Telekom, devir ettiğim kişinin de kayıtsız şartsız seçtiği tek yer oldu. O nedenle mevcut müşterilerin herhangi bir kesinti yaşamaları söz konusu dahi değildir. Zed Teknoloji teknik alt yapısına şimdiye kadar 200 bin dolar harcanmış ve şirket olarak çok büyük teknik alt yapılara sahip bir firmadır.

Zed Teknoloji ‘yi devrettiğim için biraz da içim buruk diyebilirim. Çok emek verdiğim bir kurumsal yapıya dönen Zed Teknoloji,  esasen insan için elinde büyüyen bebeğinin yürümeye başlaması ve sonrasında o çocuğu evlatlık vermesi gibi bir şey. Bunu yaşayanlar beni çok iyi anlayacaklardır. Peki ama bu Aytaç Engin Zed Teknoloji ‘yi devretti ve şimdi ne yapmayı düşünüyor ? Aytaç Engin işlerine devam edecek. Hiç bir zaman asosyal bir insan değildim. Yaklaşık olarak 20 bin kişiye ulaşmış bir kişi olarak, hizmet sektöründe yerini edinmiş bir marka, bir isim olmuştum. Bugün Aytaç Engin; hosting işi yapan kişiler tarafından, sorunları çözebilen kurtarıcı bir konuma getirildi. Ücretli ya da ücretsiz olarak bir çok kişiye yardım ettim ve etmeye de devam ediyorum. Bir çok ilde seminerler düzenlendi ve konuşmacı olarak davet edildim. Edilmeye de devam ediliyor. Ben elimden geldiği kadar internet hakkında bildiklerimi çevreme anlatıyor ve bilgi veriyorum. Araştıran ve düşünen bir insanım. Mesleğim olan İç Mimarlık üzerine yoğunlaşırken, danışmanlık hizmetlerini sürdürmeyi düşünüyorum. Bu aşamada benden danışmanlık hizmeti almak isteyen internet firmaları benim ile iletişime geçebilirler. Zed Teknoloji artık Aytaç Engin ‘ e ait bir kurum değildir. Kamuoyuna duyrulur.

Copyscape DMCA Copyright Detector korumasi altindadir

Yazar: Aytaç Engin

Ben, blog sahibi ve yazarı Aytaç Engin. 1985 Rize/Çayeli doğumluyum. Ayrıca, Profesyonel olarak internet ile ilgileniyor, araştırıyor, öğreniyor ve öğrendiklerimi sizlerle paylaşıyorum.

Bu yazıyı paylaş

 • facebook-share
 • tweet-it
 • friendfeed
 • plus-it

yorumlar

24 Yorum Yapıldı
 • Hasan ÇALIK dedi ki:

  Merhabalar, Öncelikle her iki taraf için hayırlı uğurlu olsun.Aytaç beyle bazı fikir alışverişlerinde bulunduğumuz oldu iyi birisidir. Açıkcası bilişim dünyamızdan ayrılması beni üzdü, bize hayırlı olsun demek düşer. Aytaç bey’e yeni iş hayatında başarılar diler Zed Teknoloji’ yi devir alanlara başarılar diliyor Tüm islam aleminin şimdiden Kurban Bayramını Kutlar güzel bir bayram geçirmeniz dileğiyle…

  Hasan ÇALIK

  Etki Medya İnternet Hizmetleri

  • Aytaç Engin dedi ki:

   Teşekkür ederim Hasan bey. Bilişim dünyasından ayrılmıyorum tabiki. Yalnızca Zed Teknoloji ‘ ye zaman ayıramayacağımı düşündüğüm için zaman ayırabilecek kişielre devrediyorum. Esasen danışmanlık hizmeti vermeye devam ediyorum. Sizinde Kurban bayramınızı kutlarım. İyi Çalışmalar Dilerim.

 • Soner Karabulut dedi ki:

  Sevgili Aytaç, aldığın kararı eski bir müşterin ve dostluğu devam eden biri olarak saygı ile karşılayıp bundan sonraki iş hayatında başarılar diliyorum. Umarım herşey gönlünce seyreder.

 • sezer meriç dedi ki:

  Her iki tarafada hayırlı olsun. Zed gerçekten profesyonel bir firmadır. Bende bir zamanlar müşterisi oldum. Anlayışlı bir web uzmanı aytaç beye kalbi gibi güzel bir gelecek diliyorum

 • Mert dedi ki:

  firma devriniz hayırlı olsun.Yeni iş hayatınızda başarılar.

 • oguz dedi ki:

  öncelikle firma devriniz hayırlı olsun, mimarlık hayatınızda başarılar

 • Mehmet Kıyıcı dedi ki:

  Merhabalar ; aytaç beyi uzun yıllardır tanırım üniversite yıllarında adı sayılır hatıralara imza attık gerçekten hem üniversite hayatında hemde iş dünyasında olsun aktifliğini herzamanki gibi gösterdi gelişen işlerimiz doğrultusunda gün geldi benim şirketimide hizmet vermeye çalıştı ozaman bazı şeyleri daha iyi gördüm ve onunla gerçekten gurur duydum.Şuan kendisininde yazığı gibi belki 20-30bin kişiyle bağlantısı var bu yaşında başarılarının dewamını mesleğinde de diliyorum bol kazançlı günler ;) tatil için yaşammm :)

  • Aytaç Engin dedi ki:

   Teşekkür Ederim Mehmet. Kıyıcı Cam olarak tüm türkiyeye hizmet veren bir kurumun başında yönetici oalrka çalışıyorsun. Tabiki Üniversite arkadaşıma yardımcı olmak boynumun borcudur. Sana ve ailene başarılar diliyorum.

 • Murat KAYATAS dedi ki:

  Müşterilerine yardımcı olmaya çalıştığından hiç şüpemiz yok. İşini çok ciddiye alıyordun. Müşterilerinin de sorun yaşamaması için en iyisini seçeceğini biliyordum. Hayırlısı olsun.

 • Tuğberk dedi ki:

  Aytaç bey ile uzun bir süredir muhabbetimiz var yeri geldi ticaret yaptık yeri geldi aynı evde kalıp projede geliştirdik. Yaptığı işler alanında her zaman başarılı olacağına inandığım bir kişi umarım verdiğiniz kararlar hayırlı sonuçlara vesile olur.

  • Aytaç Engin dedi ki:

   Merhabalar Tugberkcim. Yorumunu şimdi okudum. Çok güzel şeyler yazmışsın. Evet İNŞALLAH hakkımızda hayırlısı olur. Artık danışmanlık hizmeti adı altında firmalara destek veriyorum. Eğitimler düzenliyorum. Bir öğretmen gibi insanlara teker teker yardımcı oluyorum. Bu şekilde de çok mutluyum.

  • Aytaç Engin dedi ki:

   Merhabalar Murat Kardeşim. İdeal Hizmet adı altında seninlede çok çalışmalarımız oldu. Yaklaşık 4 yıldır tanıyorum seni. Projelerinide takip ediyorum. Beni bu denli tanımış olman hoş bir durum. Artık İç Mimarlık üzerine yoğunlaşacak ve Uluslararası Düzeyde aldığım ödüllere yenilerini katacağım. Artık evini yaparız.. Her E-posta ile gönderdiğim internet eğitimlerini satın alan 117 firma var. O şekilde yine internetten kopmayarak bilgilerimi satıyor olacağım..

 • Deniz Ayten dedi ki:

  Zed Teknoloji ve dolayısıyla Aytaç bey çok güzel işler başarmış ve Zed’i bir marka yapma başarısını göstermiştir, yeni sahiplerine hayırlı olsun dileklerimi iletmek isterim, kesinlikle akıllı bir yatırım yaptılar.

  • Aytaç Engin dedi ki:

   Çok teşekkür ederim Deniz bey. Sizinde bu ülke adına bir çok başarılı projeye imsa attığınızı. Yaptığınız yazılımları bir çok Televizyon Kuruluşunun kullandığını biliyoruz. Sizin gibi ender insanlarında piyasada var olması beni ve çevremi gururlandırıyor. Bugün bu şirketi olumsuz nedenler ile devretmediğim için mutluyum. Şirketin yeni sahibi gerçekten de marka olmuş bir firmayı yönetmenin hazzı ile büyük işler başaracaktır.

 • Turgut AYAZ dedi ki:

  Valla ne desem bilmiyorum öncelikle hayırlı olsun her iki taraf içinde…
  Onca sıkıntılı dönemden sonra kaliteli hizmeti sizden almıştım.ve 15 den fazla kişiyide buraya getirdim.Dilerim firmanın yeni sahipleride sizler gibi olur…
  Yeni işinizde başarılar dilerim.

  • Aytaç Engin dedi ki:

   Turgut bey teşekkür ederim. Kaygılanmanıza gerek yok. GSM numaram sürekli açık. Yeni şirket sahipleride bizim gibi tecrübeli insanlar. Sorun yaşamayacaksınız. Alt yapımıza 200 bin doalr para harcadık. Bu alt yapı ile sorun yaşamanız çok zor. İçiniz rahat olsun, gönlünüz ferah olsun.


*