Ziraat Bankası KPSS siz elaman alımı haberi

ziraat-bankası-kpss-sarti-olmadan-ise-alma--imkani

T.C. Ziraat Bankasi Personel Alimi 2009

Ziraat bankası 2001 yılında yaklaşık 40 bin kişiyi emekli etti yada ihrac fazlası diye diğer kurumlara gönderdi. Yaptığı bu atılım ile giderlerini kontrol altına almayı amaçladı. 2009 yılının son aylarında aldığım bir haber üzerine bu yazımı sizlerle paylaşmak istedim. finansgundem.com un yaptığı habere göre KPSS (Kamu Personeli Seçme Sınavı) tabi tutulmadan ara kadrolara elaman alımı yapacakmış.

Söylentiye göre , bu uygulama diğer kamu bankalarının da önünü açacakmış.  Yani Ziraat Bankasının yapacağı bu girişim diğer bankalara örnek olacak. Önümüzdeki günlerde benzer hizmeti diğer bankalarında yapması bekleniyor. Zaten çok sayıda personeli emekliliğe ayıran ve artık yeni nesil gençler ile yoluna devam etmeyi hedefleyen bankalar, Üniversite mezunu gençleri kadrolu olarak KPSS şarı aramadan bünyelerine katmayı planlıyorlar.

Alınacak elamanlarda aranan şartlar:

1) Üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren Yüksekokul ve Fakültelerinin ve ya denkliği onaylanmış Yurtdışındaki Yüksekokul ve Üniversitelerin birinden mezun olmak

2)  Türkiyenin her yerine seyahat etmeye engel bir halinin olmaması

3)  Sürücü belgesi sahibi olmak

4)  Eğer kişi Erkek ise askerliğini tamamlamış olmak

Referans Kodlarına Göre görev dağılımları:


Mali Analiz Yönetmeni; (Ref:MAY)

Bankalarda ya da Finans kurumlarında en az 3 yılı mali tahlil konusunda 7 yıl tecrübelikişiler ve bu kişilerin görev yapacağı yerler Adana, Erzurum, Gaziantep ve Kocaeli olmak şartı ile.

Mali Analiz Uzmanı; (Ref:MAU)

Bankalarda ya da Finans kurumlarında mali tahlil departmanlarında görev almış ve en az 4 yıl tecrübe kazanmış kişiler ve bu kişilerin görev yapacağı yerler Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Elazığ, İstanbul, İzmir, Sivas, Kocaeli, Zonguldak, Trabzon olmak şartı ile.

İstihbarat Servis Yetkilisi; (Ref:ISY)

Bankalarda ya da Finans kurumlarında mali tahlil departmanlarında görev almış, istihbarat konusunda en az 4 yıl tecrübeli kişiler ve bu kişilerin görev yapacağı yerler Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kocaeli olmak şartı ile.

İlgilenen kişilerin aday olmak için yukarıda yer alan kendilerine uygun olan Referans kodu ile birlikte cv@ziraatbank.com tr adresine cv dosyalarını göndermeleri gerekmektedir. 4 Eylül 2009 Cuma gününe kadar başvurularını yapmaları gerekmektedir. Başvurular çok büyük bir titizlik ile gizli tutulacaktır. Başka bankalarda halen görev yapmakta olan kişiler bu konuda tedirgin olmalarına gerek yoktur.

Copyscape DMCA Copyright Detector korumasi altindadir

Yazar: Aytaç Engin

Ben, blog sahibi ve yazarı Aytaç Engin. 1985 Rize/Çayeli doğumluyum. Ayrıca, Profesyonel olarak internet ile ilgileniyor, araştırıyor, öğreniyor ve öğrendiklerimi sizlerle paylaşıyorum.

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar

3 Yorum Yapıldı
  • emine doğan dedi ki:

    ya çok komik benim dört yıllık veya yedi yillik tecrubem olsa zaten o iş yeri beni bırakmaz.kpss aramıyorlar ama yine giremiyoruz işe yine….. lanet olsun böyle hayata

  • burhan civelek dedi ki:

    yaa, ziraatten nezaman 40 kişi mezun olmuş da bizler duymadık. 40 bin kişi emekli olmuş da ziraatte bankacılık işlerini kimle yürüdüyorlar. al sana kriz efsanesi… biz de inandık.. pışıkk!!


*